| AngelikGamer a întrebat:

Am un laptop ASUS de vreo doi ani, cu 3 HARD-DISKURI ( C, D, E).Nu stiu daca se numesc asa, insa:
In D mi-a fost instalat Windowsul si am putin spatiu, foarte putin : 400 MB din 96 GB, si nu am nici un folder in el. CUm sa fac sa eliberez spatiu?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Sunt 3 partitii, nu exita laptop cu 3 harduri. maximul cu care am vazut este cu 2.

Hmm este cam ciudat cum in D ti-a fost instalat Windowsul. nu stiu cine ti l-a instalat dar n-a auzit ca Windows-ul se pune pe prima partitie deoarece este la marginea platanului din hardisk si acolo este viteza mai mare...

Iar legat ca n-ai niciun folder in el. iarasi e cam ciudat. normal cele din Windows sunt ascunse, dar nu toate. n-ai niciun program filles, users? S-ar putea sa ai vreun virus ceva care le-a ascuns si acum creste in marime pana-ti umple toata partitia.

Incearca sa scanezi cu Malwarebytes, downloadezi versiunea Free.
http://www.malwarebytes.org/

PS: cel mai bine si indicat ar fi sa copiezi pe un stick/DVD unde vrei tu TOATE fisierele importante si sa formatezi COMPLET hardul, sa razi tot, partitii tot tot tot, si sa-l repartitionezi si apoi sa instalezi Windows-ul pe curat.

5 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Alea se numesc partitii nu harduri.

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Nu sunt 3 hard disk-uri. lol

| Seby1994 a răspuns:

Folderele sunt de obicei ascunse. daca ai windows xp. scrie undeva in my computer, cand deschizi partitia D,"show hidden Object sau folder" nu mai stiu sigur. bafta

| 1010wanted a răspuns:

Incearca programul Ccleaner, sterge anumite chesti care pc'ul tau nu mai are nevoie gen istoria de la internet, cookies..etc :D ( http://www.piriform.com/ccleaner )

| Craciun_Flaviu_2000 a răspuns:

Ori fisierele sunt "hidden", adica ascunse si acolo le poti vedea ceea ce e foarte improbabil, ori hardul are probleme...parerea mea e sa iti reinstalezi windowsul sa vezi ce se intampla