| DiazAndreea a întrebat:

am un laptop HP, cu procesor de 2, 70.4Gb,are 2 luni de cand a fost cumparat, nou. se incalzeste foarte repede, se inchide iar cand incerc sa il deschid din nou imi apare un mesaj cum ca sistemul de racire nu functioneaza corect. am fost la un service cu el, l-au curatat, iar acum dupa o saptamana am din nou acceasi problema. ce mai poate fi?
vreau sa adaug ca nu l-am tinut pe brate ci doar pe masa. iar dupa ce l-am curatat am cumparat si o masuta cooler.

Răspuns Câştigător
| achille a răspuns:

Daca se incalzeste si se inchide este ori de la procesor+cooler (adica ori nu are destula pasta termoconductoare ori cooler-ul nu este asezat corect pe procesor se incalzeste si se inchide) trebuie sa mergi cu el la garantie si sa le spui problema ta s/au sa mergi la un service si sa le spui sa iti mai puna pasta termica si sa verifice coolerul big grin\

6 răspunsuri:
| DiazAndreea explică:

Dar abia are 2 luni ..nu am problema cu windowsul

| M29 a răspuns:

Daca si dupa ce l-ai dus in service a aparut iar problema posibil sa fie laptopul de vina. Daca e in garantie incearca si vezi daca ti-l schimba cu alt laptop. Daca schimba laptopul ai grija si sterge datele personale din el.

| HannibalBarkas a răspuns:

Cumpara o masuta cu coolere suplimentare, este in comerti, are 2-4 coolere sub ea, se baga in usb la tine si merge, incearca

| adididi20 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul pe care il folodesti si fai o formatare totala

| DiazAndreea explică (pentru adididi20):

Da nu am probleme cu windowsul...merge bine, am antivirul. dupa cum am spus se incalzeste..nu se blocheaza windowsul

| adididi20 a răspuns (pentru adididi20):

Atunci reschimba antivirusul
ca asa am procedat si eu si mi-a mers