| andreea7214 a întrebat:

Am un laptop compaq presario c500. E vechi dar merge bine. Acum are instalat windows xp, dar chiar vreau sa-i instalez un windows mai nou, macar un vista, daca nu se poate 7. Ar merge? Nu m-as baga sa fac nimic fara parerea cuiva priceput, nu vreau sa-l stric.

Răspuns Câştigător
| xFluing a răspuns:

Windows 7 > Windows XP > Windows Vista. Nu recomand instalarea lui Vista ca e naspa rau. Windows 7 e mai bine optimizat decat XP sau Vista, asa ca merge instalat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand vista. Tot spun ca este slab si prost gindit. Daca merge bine, de ce vrei sa-l schimbi? De la XP la 7 nu e mare diferenta.

| xFluing a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut Vista si nici nu stii prin ce tortura am trecut...

| anonim_4396 a răspuns (pentru xFluing):

Din fericire nu l-am avut. Auzisem ca este "naspa rau" cu spui tu. Am auzit de la IT-isti ca nu e bun de nimic. Acum am W7, din nu stiu ce motive. Nu eu am vrut, dar am schimbat PC-ul si... recomandarea (cu forta) a fost asta. Sint unele lucruri care ma nemultumesc fata de xp, dar...