| johnynuy a întrebat:

Buna tpu.am un laptop Dell inspiron n5010 si vreau sa schimb procesorul de unde pot cumpara un procesor Intel core i3 cu 3.ghz si sa fie soket 989 rpgA. funda

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Salut! Procesoarele pentru laptop-ur nu se comercializeaza din pacate si la magazinele online cum ar fi eMAG, altex, domo, s.a.m.d. Din fericire sunt o gramada de astfel de procesoare pe site-urile second hand, cum ar fi okazii.
Uite aici, o gramada de procesoare i3 cu diferite frecvente si socketuri : http://www.okazii.ro/......or-laptop/
Daca nu te intereseaza achizitionarea unui procesor second-hand, iti recomand sa te duci cu laptop-ul la un service autorizat. :)