| Little_6907 a întrebat:

Am un Lg t300 codat in Vodafone, si vreau sa pun cartela de Orange in el. Am intrat pe diverse forumuri si pana la urma am facut eu ceva pe aici, si imi trebuie codul nck al retelei. Stiu IMEIul telefonului. Ma poate ajuta cineva? Va rog. Fundaaa.^^

1 răspuns:
| jolidon a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa incerci sa il decodezi singura. Procesul de decodare implica riscul ca telefonul sa se strice chiar si atunci cand este realizat de persoane autorizate. De regula decodarea se face la un service. Ai grija sa fie un service bun si cu renume de unde sa iti dea si o garantie la el. Chiar daca o sa coste in jur de 20- 30 de lei mai bine il duci la ei decat sa il strici tu.