| Nelutzu2000 a întrebat:

Hey TPU....am si eu o problema cu un telefon Vodafone 555 blue in care am incercat sa bag de cateva ori o cartela de Orange si imi cere codul retelei si nu stiu care e....pls :*;')

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon este CODAT, din moment ce îţi cere codul...

Trebuie dus la decodat într-un Service sau la magazinul de unde l-ai cumpărat.

Toate cele bune.

| Nelutzu2000 explică (pentru bursuc001):

Mersi :*

| bursuc001 a răspuns (pentru Nelutzu2000):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

O zi frumoasă.

4 răspunsuri:
| whattt a răspuns:

Du-l la decodat

| Alexander121 a răspuns:

Asta inseamna ca telefonul Vodafone e blocat in reteaua de unde provine adica vodafone..ar trebui sa incerci sa il decodezi dar nu sunt sigur daca se poate