| emblem23 a întrebat:

Am un monitor de 17 lcd, dar am si un televizor lcd de diagonala mare, pe care il pot folosii si pe post de monitor. Am 2 cabluri, unul din monitor altul din televizor, cand vreau sa vizionez un film schimb cablul si il pun pe cel de la tv, cand vreau sa stau pe net, schimb pe cel de la monitor. Intrebarea mea este: exista vreun spliter ceva, care sa imi permita sa le pot conecta pe amblele atat tv-ul cat si monitorul pe aceeasi placa video si sa-mi permita, eu stiu trecerea printr-un buton de pe un monitor pe altul ( tv-ul in cazul meu ) fara a mai schimba cablurile? Si daca da, cum se numeste aceasta piesa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Vezi aici:
http://www.price.ro/rezultate~hdmi-splitter.html
Asta dacă nu cumva ai deja o placă video cu două ieșiri - una HDMI și una HDMI sau DVI.

1 răspuns: