| 5IrOK a întrebat:

Am un procesor Amd althon x2 dual core, 2. 5ghz 4800+ si i-am facut overclock din bios cu marirea frecventei de la 200 la 260 parca si dupa aia imi spunea in bios cpu speed:in loc de 2500mhz 3300 mhz, i-am dat si voltage dar in windows tot 2.5 scrie ..totusi parca mere ceva mai repede.
deci ce sa fac?

2 răspunsuri:
| RolSrOycEWTF a răspuns:

Salut.
Pai nu ii faci nimic pentru ca Windows-ul iti spune specificatiile procesorului, el nu recunoaste Overclock-ul, daca vrei sa te convingi descarca-ti CPU-Z si ai sa vezi acolo frecventa procesorului in fiecare secunda.

Sper ca te-am ajutat.

| 5IrOK explică (pentru RolSrOycEWTF):

Am incercat si cu cpuz dar tot 2500 scriahappy