| Steanull99 a întrebat:

am un ryzen5 3600 si folosesc coolerul stock si n-am facut oc. In gaming poate ajunge pana la 85°, este ok sau nu? Mentionez ca nu ma deranjeaza sunetul coolerului.

5 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Ce placa de baza ai de iti sta in 85 grade? Ince joc iti sta in 85 grade?

| Andresso a răspuns:

Eu am ryzen 5 3600x e cam la fel ca al tau.Eu am renunțat la coolerul stock pentru ca ma enerva galagia. Mi-am luat un arctic freezer 34 esports duo si nu-mi trece de 65 grade in niciun joc mai nou si solicitant ca gta5, pubg battlefield 1, forza Horizon 4, resident evil 3.

| Andresso a răspuns:

Nu prea e ok 85 grade e destul de mult, 75 era o temperatura buna, dar 85 e deja cam mare, ce joc joci de iti urca la 85 grade si ce placa de baza ai?

Răspuns utilizator avertizat
| TPU2019 a răspuns:

Eu unul nu aș vrea să-mi văd CPU sau GPU la nimic peste 65°~75°. Tehnic, 85° ar trebui să fie ok, dar eu personal nu m-aș risca. Plus că mai important decât temperatura sunt șocurile termice, adică să nu sară rapid de la 25° la 85° de ex. și tot așa. Aia îți va omorâ CPU cel mai repede și sigur.