| KarolS a întrebat:

Buna TPU am un telefon Alcatel Onetouch Pop C2 si de vreo 4 zile imi apare scris:
Alcatel Mobile Phone
YARIS M MMITEST
SWN:2D46-0
De ce?
Mi se opreste intruna ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| HULKNU1T3 a răspuns:

Fa un Factory Reset din meniul de Recovery avand telefonul inchis definitiv. Sau incearca sa te duci cu el in service de unde ai cumparat telefonul sau daca l-ai cumparat de pe net poti sa il trimiti in service. Funda?

4 răspunsuri:
| KarolS explică (pentru HULKNU1T3):

Recovery in romana cum este?

| HULKNU1T3 a răspuns (pentru KarolS):

Buna! Recovery-ul este in limba in Engleza. Cand esti in recovery nu poti folosi TouchScreen si se utilizeaza tastele de volum pentru sus/jos si butonul ok il faci cu butonul Power

| HULKNU1T3 a răspuns (pentru KarolS):

Sunt curios daca a mers aceasta metoda...

| KarolS explică (pentru HULKNU1T3):

Nu am mai incecat deoarece nu mi-a mai aparut nimic