| aswderat a întrebat:

Buna TPU am un telefon SAMSUNG GT-S5260 STAR 2 si nu imi merge internetul adica cand vreau sa intru imi scrie ca setarile nu sunt definite telefonul este adus din Germania mi-a spus cineva sa intru la" profiluri internet" dar nu merge imi arata ca nu sunt, nu stiu ce sa mai fac. Raspuns rapid please dau funda.

Răspuns Câştigător
| SokarDax a răspuns:

Daca ai abonament cu internet sau optiune cu mb inclusa intra pe 1.https://www.vodafone.ro/ota/
2. iti scrii numarul
3.vei primi un mesaj cu un cod de 5 caractere il scrii pe pc
4. apoi bifezi wamb si mms
5.vei primi mesaj cu citat"configureaza telefonul pentru serviciul tau bla bla bla etc etc."
6.in cateva momente vei primi un mesaj cu setarile un exemplu" NUme profil VOd MMS pre etc si in stanga telefonului deasupra tastei ok se afla inst. dai acolo ok ok si gata apoi primesti de la internet si la fel faci inst. ok ok byee daca nu am fost intelegator imi spui iti explic mai bine

| Toxic0 a răspuns (pentru SokarDax):

Pai am intrat pe siteu care mi l-eai dat nu imi merge, astept cefa si tot nu vrea. Vodafone MMS
MMS over GPRS Provisioning Vodafone live
WAP over GPRS provisioning si

2 răspunsuri:
| SokarDax a răspuns:

Stiu eu... ai vreo optiune cu internet sau ai abonament? conteaza intrebarea sa iti raspund concret