| anna1105 a întrebat:

Am un telefon Samsung S5380 si am cumparat niste casti cu microfon.Cand ascult o melodie se aud doar instrumentele(fara voce)insa cand scot castile, melodia se aude normal. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuBrasov a răspuns:

Nu sunt castile bune. Daca sunt cu jack(3, 5 mm) nu ai toate liniutele alea de pe mufa sau ai prea multe.

| anna1105 explică (pentru ClaudiuBrasov):

S-ar putea sa fie cum zici tu, dar am uitat sa specific faptul ca atunci cand ascult radio se aude foarte bine sau am incercat la laptop pe mufa de iesire casti si se aude foarte bine, chiar cu FORTZAhappy

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Seteaza iesirea audio pe stereo in loc de 2.1, 5.1 sau mai stiu eu ce.

| Anonymous1995 a răspuns:

Este din cauza ca, castile tale au microfon, asa m-i se intampla, cand am bagat unele fara microfon, se auze perfect. Funda?

| eduardpuiu93 a răspuns:

Umbla in setari de la Music Player.