| frosioru a întrebat:

Buna TPU,
Am urmatoarea problema : am folosit PC HelpSoft Driver Updater- Windows Repair pentru verificarea si repararea sistemului de operare Win 10 pro 22H2 si de azi dimineata si pana acum ora 19 tot scaneaza si ii dau restart si tot imi apar 2 ferestre cu 4 sau 5 probleme eliminate din Windows Caches si nu imi apare nici un raspuns daca mai scanez sau cancelez opratia, a devenit cam plictisitor. Multumesc

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Salut pe viitor nu mai folosii aplicatii pentru repararea windows-ului mai rau strica.
Incearca sa intrii in task manager si sa il inchizi de acolo:
click dreapta pe taskbar-> apasa unde scrie procese, o sa apara undeva pe acolo si incearca sa il inchizi, daca nu merge, lasa-mi un mesaj

1 răspuns:
| frosioru explică:

Deci,programul scaneaza la infinit calculatorul si cand termina se deschide o fereastra unde imi arata :System Filees issues>OK/Registered Components =329/Resetting Windows Updates>ok/Resetting Windows WMI>ok/Cleaning Windows Caches=4 sau 5, sau 8dupa fiecare scanare arata alta cifra. si mai scrie ca se recomanda un restart de Windows pentru o reparare completa, daca dau restart dupa ce porneste calculatorul iar incepe in mod automat scanarea sistemului si nu stiu ce sa fac merg mai departe sau cancelez operatia.Mersi,Florin