| theflorinkilba a întrebat:

Bună TPU! Ar putea să dispară Tehnologia 3G în Toată România? Mulțumesc.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tehnologia 2G inca exista doar ca providerii nu mai prea folosesc 2G la cartele. Eu stiu despre DIGI ca nu are si Orange ca inca are. Deci nici 3G n-o sa dispara brusc.

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

Gigi suporta 2g, DAR, iti da 3 luni sa iti iei telefon 4g, dupa care te taie, incercat personal, efectiv ei nu au 2g si iti dau roaming national pe 2g

gigi nu mai are deloc 3g, iar, testat personal (mi-am taiat 4g-ul de pe telefonul gigi si nu am mai avut date mobile, deloc)

deci, da, e posibil sa dispara, nu se stie cand... (Orange si Vodafone au binemercic 2g si 3g)

| Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):

Maica-mea are telefon cu taste si este in 3 G. Apoi am vazut ca are si 2 G.

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

"acum 12 ore | Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):
Ba are 3G"

nu stii ce vorbesti!
faptul ca, au uitat sa schimbe 3g cu 4g pe o harta NU INVALIDEAZA faptul ca eu am spus:

"gigi nu mai are deloc 3g, iar, testat personal (mi-am taiat 4g-ul de pe telefonul gigi si nu am mai avut date mobile, deloc)"

cu alte cuvinte, am vazut chiar aici pe TPU, ca nu ar mai avea 3g (cineva se plangea ca nu mai poate folosi un telefon vechi pe reteaua gigi) si am vrut sa vad eu insumi

| Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):

Alo! Nu auzi ca maica-mea are telefon care nu functioneaza pe 4G? Are telefon cu taste. N-am reusit sa o fac sa folosesca telefon cu touch. Vrei sa-ti trimit poza? Pe telefonul ei am intrat pe net doar ca este extraordinar de greoi. Mi-a adus aminte de inceputuri.

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

Interesant, atunci, sincer, si testul meu e valabil pentru ca si eu am vazut cu ochii mei
deci, explicatia ar fi ca am auzit ca numai in Bucuresti au taiat 3g-ul
mama ta unde locuieste?

| Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):

In Bihor.

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

Clar happy
prima oara cand ies din Bucuresti o sa retestezwinking

| darrio2007 a răspuns:

Poate ca da sau poate ca nu. Cum stii tu asa stim si noi.