| Daniel1619 a întrebat:

Buna TPU as dori din suflet sa va rog ceva :
1.Cine ma poate ajuta sa imi maresc memoria ram de la 1 GB la 2 GB ce as putea sa fac?
2. Cine stie acel program foarte fain BlueStarcks este cel mai fain program unde toate aplicatiile de pe Android le poti gasi acolo si as dori sa mi-l descarc dar nu merge ca am doar 1 GB RAM si nu merge stiti cumva de unde pot descarca acest program dar sa mearga la 1 GB? Sau daca nu cum sa pot sa imi maresc memoria Ram? Eu vreau foarte mult sa am acest program deoarece nu am net prin wifi ca sa pot sta pe telefon pe unele programe ajutati-ma va rog din suflet! Dau cea mai mare funda!

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Buna DaniiiDaniiiel. Poti marii de la 1 gb la 2 gb doar virtual din pc dar hardware nu vad cum. 1. Click dreapta pe properties pe my computer, advanced system settings, click pe settings unde scrie sus in stanga performance, advanced si jos scrie memoria ram care o ai si ai un buton sub memorie unde scrie chance dai pe el si modifici ram-ul virtual. Dar daca vrei 2 gb hardware iti cumperi.
Succes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Succes!

| 0x11111051 a răspuns:

Sa iti cumperi inca o placa ---> unica metoda. Altele nu-s

| iZberg a răspuns:

1) Nu prea se poate prin programe doar daca ati schimbi memori hard-ul si 2) mobile9 sau GooglePlay. Funda?

| FinnAdventureTime a răspuns:

1. Sa cumperi inca un giga de ram. Uite-te jos acum.
2. Uite-te mai sus.