| molocemarius a întrebat:

as dori sa stiu daca merita folosir windows 8 si ce avantaje si dezavantaje are.

Răspuns Câştigător
| AdrianL a răspuns:

De la windows update parca.Apa tasta windows sau windows +r in acelasi timp si scrie SmartScreen intra in settings tab si dupa dai change smart screen settings si de acolo change windows smartScreen settings si dupa aia bifeaza do not do anything.

5 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Nu are rost prea mare sa schimbi widowsul doar ca a aparut altul mai nou. daca lucrezi in domeniul afacerilor ca e mai bun am inteles ca e mai sigur dar pentru asta nu are rost

| AdrianL a răspuns:

Windows 8 e mai rapid ca & consuma mai putini rami mie imi ia 281 mb ram pe 7 imi ia cam 1 giga vezi doar sa dezactivezi smart screen de la windows update.Smart screen este si in windows 7 da acolo nu ai ce-i face.

| molocemarius explică (pentru AdrianL):

Dar cum il dezactivez?

| AdrianL a răspuns (pentru molocemarius):

De la windows update parca.Apa tasta windows sau windows +r in acelasi timp si scrie SmartScreen intra in settings tab si dupa dai change smart screen settings si de acolo change windows smartScreen settings si dupa aia bifeaza do not do anything.

| m2704 a răspuns:

E un windows care se misca destul de repede, doar ca e destul de diferit ca design fata de cele precedente.

| frumusica97my a răspuns:

Eu am widows 8 si e calumea!
Avantaje
"TOT
Dezavantaje
Nimic laughing