| bogdyutzu a întrebat:

As vrea parerea voastra, vreau sa-mi cumpar iphone 4s sau Samsung Galaxy S II, tin sa va spun ca am mai avut S2 dar si eu si un coleg am avut probleme cand vorbeam din cauza ecourilor sau sau tonului prea incet, dar de cand am aflat ca daca schimbi softul nu mai ai probleme, las lua din nou cu placere.
Dar despre iphone am auzit ca re probleme foarte mari cu bateria adica la o folosinta normala tine 1-2 zile iar daca te joci, stai pe net sau aplicatii multe, tine numai 4 ore foarte putin in comparatie cu S2 care ma tinea 3 zile apoi seara il puneam la incarcat spre a 4 zi, iar daca stateam mai amanuntit ma tinea pana seara ce ma culcam acesta fiind pe la 11. Pentru imi da sfaturi mai usor va spun cum folosesc de obicei telefoanele: vorbesc cam 2 poate 3 (mai rar 3 ore) pe zi vreo 30 cateodata 50 mesaje. La scoala mai ascult muzica 3 ore pe zi, pe jocuri poate 1-2 ore iar pe internet poate 2 ore, iar poze poate o data pe saptamana. Daca ar tine bateria la iphone ca la S2 nici nas mai sta pe ganduri. Numi pasa ca S2-ul e mai rezistent la cazaturi pentru ca eu am grija de telefoane, la iphone senzoriii sunt mai buni ca la S2 la fel si putin touchul se misca mai bine, si cand vorbesti la iphone se aude mult mai bine decat la S2 si miar place mai mult din punct de vedere ca marime pentru ca e mai mic nu ocupa asa mult loc in buzunar si nu ti se pare ca o caramida la ureche, nu-i asa mare problema ca S2-ul e mare ba chiar se vede mai bine dar imi place mai mult sa fie mic. Imi permit amandoua telefoanele dar nu vreau sa aud de iphone 5 pentru ca nu vreau sa dau asa multi bani cand apare iar S3 nu-mi place. Va rog spuneti-mi parererea, sfatul vosru din propria experienta nu-mi pasa alte baliverne din cauza invidiei. MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

De ce nu Samsung galaxy s3, iese la sfarsitul lunii pe piata.

| ady13boss_9568 a răspuns:

Te sfatuiesc sa alegi intre iPhone 4S si Galaxy S3

| NLsandzakNL a răspuns:

Iphone 4s

| SmoKeM a răspuns:

Pai ia-ti Samsung galaxi es

| Gabriel_Dumitru_1996 a răspuns:

Pentru a face bani pe net, exista aceasta posibilitate in Romania:

https://www.youtube.com/watch?v=dZ6ljdNNkyA

| LoveisLouder44 a răspuns:

Samsung Galaxy S II este mai bun din punct de vedere tehnic.

| 123131 a răspuns:

Cel mai bine este sa decizi tuwinking.Mai documenteaza-te de pe internet si o sa iti dai seama care este cel mai bun telefon pentru tine.

| Vlad_Constantin_Duman_1993 a răspuns:

Hiphone 5 crede-ma am si eu si nu tine numai 4 ore tine 1 sau 2 zile