| anonim_4396 a întrebat:

Am un Nokia Asha 302 si de cateva zile nu mai tine bateria decat o singura zi (maxim). Pana atunci imi tinea incarcat pana la 4 zile, iar acum trebuie sa-l incarc zilnic. Care este cauza ca se descarca asa repede si brusc? Nu este vechi, are un an si nu mi-a facut pana acum probleme...nu cred ca trebuie schimbata bareria pentru ca totul s-a intamplat foarte brusc... Cine ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| dannytama a răspuns:

Cauza din care ai problema cu descarcarea bateriei poate fi si probabil este pentru ca este activata o functie de date sau o setare ca sa iti verifice email-ul si alte aplicatii care consuma internet si astfel telefonul are o conexiune permanenta cu internetul. Incearca sa dezactivezi cu totul conectarea la internet din telefon si sa incerci asa poate o sa realizezi ca aceea era problema. Daca nu iti recomand sa te duci cu telefonul la un service pentru ca sa iti verifice bateria sa nu se fi stricat, deoarece nici asta nu este exclus.