| winer98 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va rog sa imi raspundeti la o intrebare am o placa video nvidoa 8500gt si cand deschid calculatorul afiseaza cu pete dupa 10 min revine la normal si merge pana il inchid iar de ce. daca il inchid si ii dau drumu dupa 20 minute merge dar daca il las ora inchis nu mai merge si trebuie sa astept 10 min iarasi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are ventilaror de racire, il cureti (daca functioneaza), verifica daca nu s-a uscat pasta termica dintre radiator si cip-uri. daca este ok, ai memoria afectata

1 răspuns:
| pozeanimate a răspuns:

Placa are defectiune
daca se raceste apare defectiunea
cat timp ea este calda merge
sau monitorul sa aiba probleme