| Chiriac_Alex_1998 a întrebat:

Sper sa nu fi gresit categoria. Am un calculator de 3 saptamani. L-am comandat de pe eMag pe piese dar ei mi l-au si asamblat deci a venit direct asamblat. Zilele trecute mi-am luat un set de casti cu microfon Genius HS-500x. Cand le-am bagat am observat ca nu merge microfonul. Nici in spate dar nici in fata. Microfonul merge perfect deoarece l-am testat pe laptop si merge. Am instalat toate driverele si nimic. Mai mult, am observat ca face contact imperfect. Adica imi da intr-ua "Device unplugged ", "Device plugged in " si tot asa se deconecteaza, se conecteaza. Va rog, spuneti-mi care este problema, v-am spus, castile merg perfect pe alt calculator.

2 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Poate nu e bună placa de bază sau cea de sunet (depinde cum l-ai comandat). Încă e în garanție, spune-le celor de la Emag să-ți schimbe placa (după ce te asiguri că ea e de vină).

| Chiriac_Alex_1998 explică (pentru SonicAndrei):

Este integrata in cea de baza.