| MyBeautiful a întrebat:

Astazi mi-am deschis calculatorul, am intrat normal de facebook, pe youtube si dintr-o data s-a inchis, am apasat pe butonul de la unitate sa-l deschid dar unitatea porneste, se aude un beep lung si monitorul nimic. Ce poate avea?

4 răspunsuri:
| Eclipse a răspuns:

Buna, daca ti se inchide dintr-o data poate fi din patru cauze, 1.sursa, 2.placutele de rami, 3.procesorul se supraincalzeste, 4. praful.

| bilopart a răspuns:

Sursa nu da curent la la una dintre componente, schimb-o.

| AlexNycusor a răspuns:

Mmm. ma gandesc sa nu fie de la placutele Ram. sau desfal si tu daca nu este in garantie evident. si uita-te la el sa fii sigur ce buba are. sau vezi cel mai apropiat service... dai o fugawinking

| Gabby7 a răspuns:

E de la ram. asta mi s-a intamplat si mie trebuie sa schimbi placuta ram care nu mai functioneaza.