| Florennce a întrebat:

Aveam un model de desen pentru deblocare a ecranului și fratele meu la blocat din prea multe încercări. Acum, mi se cere logarea cu contul google, mi-am facut cont pe net, dar nu merge sa ma conectez. Ce pot face?! Urgent.
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Verifici dacă ai net, dacă n-ai, atunci nu poţi să te conectezi şi trebuie să revii la setările din fabrică. Înainte de asta, scoate cardul şi cartela ca să nu se şteargă din greşeală ceva pe acolo.

| Florennce explică:

Am cont google, dar nu am net pe telefon. Marca este Huawei. Știți cumva cât mă costă într-un service?

| AikkoxD a răspuns (pentru Florennce):

Nu ai de ce să mergi la service când poţi face tu asta. Am păţit-o şi eu de multe ori. Opreşti telefonul, scoţi cardul şi cartela, apoi ţii apăsat tasta de pornire/oprire + volum sus, vreo 5 secunde. Dacă nu mă înşel, asta merge la majoritatea telefoanelor. Aplicaţiile ţi le recuperezi imediat, dacă ai cont.

| TOOL a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai internet pe tableta pentru a efectua acest proces, si contul google + sa fie unul valid si incercat de tine.

| silvian12 a răspuns:

Banuiesc ca nu mai sti contul de google...Cauta pe internet, cum poti intra in bios. Power, home si o combinatie de butoanele care schimbi volumu, nu mai stiu exact.Acolo il poti restarta

| iulyaFCP a răspuns:

Te duci cu el la Vodafone, Orange sau cosmote