| GabrielRazvan1982 a întrebat:

avem in casa un laptop si un calculator.As vrea sa stiu cum e mai bine sa le conectez la router prin wifi sau prin cablu sau nu conteaza cum? ma intereseaza sa aiba viteza amandoua. Am masurat cu spedtest si am 5, 20 Mbps Astept pareri de la cunoscatori altfel nu va mai obositi sa scrieti degeaba dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| adriana07 a răspuns:

La laptop merge prin wireless, dar la calculator cred ca merge doar prin cablu. oricum te sfatuiesc sa iti pui o parola la router sa nu se conecteze toti vecinii.

2 răspunsuri:
| lorelore a răspuns:

Am si eu acasa cv de genu. aveam pc dupa care mi-am cumparat si laptop la pc aveam cablu si am cumparat un router wifi te sfatuiesc sa pui si o parola ca sa nu ti se fure internetul ruterul l-am instalat la pc si am pus ip-ul la laptoop conexiunea e super buna si in orice camera vrei tu...e super bun eu spun sa incerci

| StoenicaClaudiu a răspuns:

Pe cablu ai viteze mai mari si stabilitate in ce priveste viteza insa nu ai mobilitate.Pe wifi ai mobilitate insa vitezele difera de ce router ai. Recomand sa legi laptopul prin wifi si pcul prin cablu (poti sa legi si pc ul prin wifi doar daca achizitionezi un stick special ce are rol de modem wifi) Depinde de ce buget ai. Alegerea iti apartine tie.Eu am luat un asemenea stick si am constant 120 de Mbps pe un router de 99 de lei!