Întrebare recomandată | Alexander_Justin_1995 a întrebat:

Azi am fost la EMAG si am facut o comanda de un router wireless-n 300 Linksys e900.

In descriere preciseaza astfel :
Portul Ethernet : Patru porturi 10/100 pentru conectarea dispozitivelor cu fir.

Adica pot sa conectez si internetul prin cablu la el?

Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| kaBooMx a răspuns:

Deci in router intra cablul tau de internet. Routerul in transforma in wireless, dar mai poti conecta si alte 4 cabluri la el. Lucreaza ca un splitter.

5 răspunsuri:
| AaNdYy a răspuns:

Da poti sa conectezi pana la 4 cabluri, iar routerul transforma semnalul in wireless

| MaTrIx8378 a răspuns:

Am si eu router, si sunt in total 5 sloturi pentru conectare al altor pc-uri, poti conecta si internetul la el happy ca sa porneasca.

| Assu53 a răspuns:

Da potiwinking si prin cablu si wirelesswinking

| s3v3n7 a răspuns:

Poi trebuie sa legi modemul la router altfel e zero!