| Monyyyyy a întrebat:

când am tras la imprimanta un proiect unele cuvinte erau subliniate. Ce sa fac sa nu mai fie? Nu sunt greșite dar nu stiu de ce.Trebe sa fie bine făcut atestatul.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai de ales din mai multe variante:
A. Tipareste-ti lucrarea de pe un alt calculator (varianta simpla).
B. Seteaza in Word sa NU tipareasca semnele de avertizare ortografice
C. Corectezi greselile indicate de controlul ortografic.
D. Dezactivezi corectarea, tiparesti lucrarea si o predai cu tot cu greselile.

Eu as alege varianta C. urmat de B.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tot în word trebuie să debifezi corectarea ortografică, și vor dispărea acele linii.

| Aube a răspuns:

Spui ca acele cuvinte nu sunt gresite. Dar spui "t r e b e" in loc de "trebuie". Apoi, mai sunt si diacriticile. Poate nu sunt puse, ori nu sunt puse bine. Verifica.
P.S. Cum de pe tine te-a lasat robotul sa scrii gresit, iar mie imi corecteaza acel ""trebuie"" in "trebuie"? Ciudat!

| Aube a răspuns (pentru Aube):

Acel "t.r.e.b.e" in "trebuie". Iata mi-a corectat, fara sa ma intrebe.