| oanna_4635 a întrebat:

Buna TPU.Cand vreau sa imi pun camera web la status imi spune ca nu este conectata. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Conecteaza camera la pc ->descarca driver pentru ea(in functie de modelul camerei) si apoi o sa-ti arate la status -> webcam.

DETECTOR PENTRU CAMERE WEB
intra aici http://www.vimicro.com/english/product/pc003.htm clik pe ''Download: Detection Tool of Vimicro PC Camera Processors Model without notice'' descarci arhiva zip rulezi programul si iti gaseste driverul automat...si clik download! (ai instalat driver webcam)
Bafta!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Verifică încă o dată dacă este conectată. Dacă nu ai o problemă cu asta, încearcă să reinstalezi driver-ul, adică CD-ul care ţi-a venit în pachet cu webcam-ul.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Este o problema legata de serverul yahoo. Nu ai ce sa ii faci decat sa astepti.

| OanaVlad a răspuns:

Pai... verifica la calculator (baza) sigur nu e pus acolo cablul. Bafta!

| Alemoni a răspuns:

Buna!
Sa o conectezi! Verifica daca este conectata, in primul rand.
Daca nu, vezi daca este instalata.
Sau poate este o problema de la Yahoo.
Byehappy