| tonyc7 a întrebat:

Buna, TPU. Care sunt cele mai usoare mijloace de a extrage pozele si filmuletele facute cu telefonul (si stocate in memoria tel.) intr-un computer obisnuit? (In afara de transferarea prin google drive/mail care acum nu imi mai functioneaza).
Daca, de exemplu, folosesc un stick USB prevazut cu doua capete (un capat pentru mufa computerului si altul, mai mic, care poate intra in telefon), se poate?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Degoo. Il instalezi pe telefon si PC. Se sincronizeaza auomat si ai capacitate mare de stocare in Cloud. Daca te uiti la reclamele lor poti ajunge si la 500 GB. Eu am ajuns la 285 GB in cateva luni. Trebuie rabdare.

4 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Prin mega. nz. Se sincronizeaza in timp real totul

| Zaygon a răspuns:

Da, poti copia te pe telefon pe stick daca stickul e in format FAT.
De asemenea iti recomand sa folosesti un file explorer cu ajutorul caruia poti vedea stickul.
Legat de faptul ca nu iti merge prin cablu de date, ai grija sa bifezi stocare in masa(mass storage) cand apare pop-ul pe telefon ca altfel numa o sa se incarce.

| MyNameisEduard a răspuns:

Poti folosi un cablu de date, si unele cabluri usb funcționează, la mine funcționează.

| tonyc7 explică (pentru MyNameisEduard):

Cu cablul am incercat, dar nu reusesc.
Dar cu stickul acela (daca unul din capete imi intra in tel.) nu pot transfera in stick si din stick sa transfer mai departe in computer?