| mariusnadsir a întrebat:

Buna TPU ce bani as lua pe sistemul acesta pentium Intel celeron g 530 placa de baza :ASROCK H61M VGS 6GB DDR3 1033 MHZ HARD DISK SAMSUNG SPIN FPOINT 500GB PLACA VIDEO ATI RADEON HD 5450 64 BIT 1GB VA ROG SA IMI SPUNETI CEI CARE STITI PC E NOU ARE 2 LUNI DAR VREAU SA-L DAU MULTUMESC

5 răspunsuri:
| TestPetrut a răspuns:

Pai la-i puta da cu 12 milioanebani vechi sau 13-14 pentru e o plava video dedicata si 6 gb ram e foarte bun sistemul tauwinking

| taken a răspuns:

Nu stiu ce procesor ai(vad ca placa de baza are socket 1155) dar placa video este foarte slaba.
Ce procesor ai si ce sursa(intreb de sursa pentru ca cel care va cumpara PC-ul de la tine va trebui sa schimbe placa video)?

| taken a răspuns:

Carcasa=tu stii ce carcasa ai(probabil 80-100lei)
DVD RW =40 lei(80 lei unul nou cu garantie)
hard disk=100 lei(250 lei unul nou cu buffer 64, al tau are 16)
placa de baza=120 lei(250 una noua)
placa video=80 lei(140 lei una noua)
sursa=150 lei(300 lei una de 650 W certificata 80+ Bronze)
memorie RAM=125-150lei(260 lei una noua de 8 GB)
procesor=?

| taken a răspuns:

Ai procesor dual core Intel celeron G530.
100 lei(170 lei unul nou).
Total 800-850 lei.

| Chezz a răspuns:

Pai din sistemul asta sunt buni doar rami si HDD fara suparare. Placa ideo este degeaba 64 bits? decat 64 mai bine 512 si 128 bits. Deci mai mult de 500 de lei nu iei. Nu o lua in nume de rau dar eu lucrez in domeniu asa ca ar trebui sa caut un nepriceput in lumea curilor sa sa il vinzi lui. Spor la vanzare. Bafta!