| iQueenB a întrebat:

Buna TPU.
Cum pot curata o tastatura pe care am varsat suc? :-s

URGENT!
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea s-o aspiri daca e o tastatura pentru desktop, sau ai putea s-o desfaci, pentru ca lichidul o sa ramana sub camarutele tastelor.
La un laptop e mai usor, numai ca trebuie sa ai grija sa nu fortezi prea mult, am vazut la unele modele ca sunt foarte fragile si casante, crapa, plesnesc.
Mai merge cu rabdare si feon, dar dureaza.

| HappYdaYGroparuL a răspuns:

1.Nu mai manca la pc.
2.Vezi că in spate sunt nişte suruburi.
3.Scoatele.
4.Ai grija sa nu strici ceva si fa Curat acolo -(ai grija)
5. Dupa acolo vezi ca sunt nişte plasticuri adica butoanele ştergele puţin, apoi dale joc la pui la loc, si incepe sa iei aspiratoru si o pensula si faci curat pe acolo.(sa nu aspirii tastele)
6.Iei o periutâ'pensulă si pe langa taste dai cu ea cu grija. (unde ai varsat suc)