| leonardrd a întrebat:

Azi am varsat o cana de lapte cu nesquic pe laptop, am varsat pe tastatura...Nu se mai aprinde! Ce sa fac? Dau funda, URGENT!

11 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Ca o regulă de bun simţ:
1. nu încerca să îl porneşti
2. scoate-l din priză şi scoate-i bateria
3. Aşteaptă-l pe tătl tău şi îl va duce el la service. Bănuiesc că dacă mai are garanţie trebuie să fie pe numele unui adult.

| 1DeadMemories a răspuns (pentru ovidius):

Din pacate garantia nu acopera un defect provocat. Oricum e bine sa mearga cu el la service ul de pe garantie, contracost se repara sau se inlocuiesc piese.

| Crucified a răspuns:

Şi să înţeleg că acum ai scris cu on screen keyboard. thinking
Cumpără-ţi altă tastatură, e mai bine decât să ai o tastatură jegoasă.

| 1DeadMemories a răspuns:

Momentan n ai ce face, nu umbla tu in el. Trebuie dus la service autorizat, il curata, posibil sa mai mearga.

| elena445 a răspuns:

Du-te cu el la reparat.

| XFreeX a răspuns:

Teai dus...(s-a ars)

| KarlaKovacs a răspuns:

Du-l la reparat, sau, daca nu ia-ti altul, URGENT!

| leonardrd explică (pentru KarlaKovacs):

Ma,tati e la Bucuresti, eu is cu mama si cu sora acasa, si am 10 ani!

| KarlaKovacs a răspuns (pentru leonardrd):

Si eu la fel! Dar, ce, te-am pus eu sa versi Nesquik pe tastatura!? big grin

| leonardrd explică (pentru KarlaKovacs):

Tu@@!

| Alex_Tom_1996 a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci