| tonyc7 a întrebat:

Buna, TPU. Cum procedez pentru a imi putea schimba instantaneu numele de utilizator pe Instagram? Dau funda!

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înainte de a-l schimba:

- asigură-te că nu i-ai adus modificări in ultima perioadă
- Șterge contul nou creat, fiindca nu pot exista două conturi cu același nickname.
- verifică cu atentie, ca nickname-ul să nu fie utilizat și de un alt utilizator
- Edit profile- apoi introduci noul nume- la final, apeși: Submit
- Inchizi telefonul/PC si il repornesti.
Verifică din nou!

| tonyc7 explică (pentru floresdemayo):

Butonul,,Submit" la care te referi e acelasi cu butonul,, Trimite"?
In caz ca da, daca apas pe acesta, sa stii ca o sa ma trezesc cu un alt cont (si nu asta imi doresc)!

| floresdemayo a răspuns (pentru tonyc7):

Da, se apasă butonul... submit. happy
E ceea ce trebuie să faci.
Dacă nu îți iese, înseamnă că ai mai adus modificări numelui in ultimele 14 zile.

Șterge contul nou creat, ori modifică-i măcar numele, fiindcă, nu pot exista două conturi cu același nume. Pune o linuță in plus, o cifră. ori dublează o literă.

| tonyc7 explică (pentru floresdemayo):

Contul nou creat l-am sters deja.
Deasta m-ie si teama, ca daca apas iar Submit iar ma voi trezi cu un cont nou (si repet, nu asta imi doresc)!
Deci nu am cum sa apas pe Submit/Trimite pentru ca ma voi trezi cu un cont nou!

Tot ce vreau e sa imi pot schimba numele de utilizator pe contul deja existent. Si asta pe loc, imediat (sau peste 14 zile, daca altfel nu se poate). Deci?

| MotanulAlbastru a răspuns:

Intri pe profilul tău și scrie destul de mare acolo "editează profilul".

| tonyc7 explică (pentru MotanulAlbastru):

Am intrat si degeaba, nu mi se schimba, ramane acelasi!
Ce trebuie sa fac, mai exact?

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru tonyc7):

Ai apăsat pe bifa albastră din colțul din dreapta sus după ce ai schimbat? Ala e butonul save.
Daca nu merge nici așa ori e luat nickname-ul, ori e un bug.

| tonyc7 explică (pentru MotanulAlbastru):

,,In coltul din dreapta sus" NU apare nicio,, bifa albastra"!
Apare jos un dreptunghi albastru in care scrie Trimite dupa ce fac eventualele modificari. Am apasat pe ala si m-am trezit cu alt cont cu noul nume dorit insa eu vreau ca numele nou sa imi apara pe contul initial!

| Marius260611 a răspuns:

Pai dacă l ai schimbat recent de 2 ori nu merge. Trebuie sa aștepți 2 săptămâni