| emyy31 a întrebat:

Buna TPU big grin.am o problema cu laptopu meu.de cateva zile cand vreau sa vizionez aumite clipuri pe youtube, trec toate automat in 144 si 240 de pixeli si daca setez pe 360 se schimba inapoi ori se incarca greu.mentionez ca am instalat driverele video si Adobe flash player si Adobe shockwave player si folosesc mozilia.dau funda celui ce ma poate ajutawinking mersi anticipat happy

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Insaleaza Google Chrome.

| emyy31 explică (pentru RaduTN):

Merge mai naspa frate pe ala

| RaduTN a răspuns (pentru emyy31):

Se incarca paginile greu, cand vizionezi videoclipuri se blocheaza si pierzi multe cadre?

| emyy31 explică (pentru RaduTN):

Se blocheaza, se muta din 360 in 144 de pixeli si dupa aia merge.si face asa la majoritatea clipurilor da nu la toate

| RaduTN a răspuns (pentru emyy31):

Uite ce trebuie sa faci ca sa rezolvi problema lag-ului.

1.Dezinstalezi Abode flash player, shockwave si Mozilla Firefox.
2.Cureti sistemul si registry cu programul CCleaner.
3.Dai restart la calculator.
4.Descarci si instalezi Google Chrome www.google.com/chrome/browser/
5.Te duci si scoti toate extensiile din Google Chrome.
6.De duci in program files,google, chrome, application, intrii in folder-ul cu versiunea de google chrome, stergi fisa ffmpegsumo.dll
7.Instalezi ultima versiune de Abode flash player, Shockwave.

Bafta :-h