| anonim_4396 a întrebat:

Daca am dat din greseala sa sun pe cineva pe Skype(ma refer ca i-am sunat pe cei de la ei-adminii) pentru o durata de 5 secunde va trebui sa platesc? Imi este foarte frica...imi poate explica si mie cineva ce e cu Skype-ul asta?

4 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Daca ai sunat acolo la "Echo / Sound test" poti vorbii cat vrei ca nu te taxeaza.
Skype in principiu e un serviciu de apeluri video pe net care in general e gratuit. Poate costa si bani, dar pentru asta ar trebui mai intai sa iti ceara un numar de card, niste detalii in genu asta si abia apoi incep sa iti ia banii de pe el laughing
Daca nu le-ai dat niciun numar de card sau detalii legate de cardul tau, stai linistit ca nu ai cum sa suni undeva unde ar putea costa. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe skype poti face 2 feluri de apeluri. Cele intre id urile de skype cu ajutorul netului si nu costa nimic sau cele de pe skype pe un numar de mobile. In cel de al doilea caz trebuie sa iti cumperi credit sa poti suna, iar creditul il cumperi cu cardul de credit pe de site ul lor. Deci atat timp ca nu ai cumparat in mod specific credit, nu platesti nimic nicaieri, nici nu ai avea cum sa platesti... daca ai impresia ca iti vine pe factura de net te inseli amarnic

| andrei1237 a răspuns (pentru suntserios):

Nu,nu mi-a cerut nimic legat de card.Eu am Suna sau Suna cu video.Am dat la Suna.E vreo problema?

| suntserios a răspuns (pentru andrei1237):

Nu te costa nimic