| Matei4 a întrebat:

Daca iau un ceas Samsung galaxy watch si il conectez la s7 edge, nu se consuma bateria daca stau cu bluetoothul deschis?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bluetooth-ul este unul din consumatoarele intense de curent, atat la telefon, cat si (mai ales) la watch.

| sierra1 a răspuns:

Da, o conexiune BT permanentă va "goli" bateria mai repede

| Matei4 explică (pentru sierra1):

Este sesizabil mai mult? sau inca imi pot utiliza telefonul toata ziua?

| sierra1 a răspuns (pentru Matei4):

"Este sesizabil mai mult? sau inca imi pot utiliza telefonul toata ziua?"

poți utiliza. Nu-ți dau cifre, cine îți dă, te minte. Sunt prea multe variabile in discuție

| Illuminati2016 a răspuns:

Ba da dar nh foarte mult

| Matei4 explică (pentru Illuminati2016):

De exemplu daca am 100% bateria, cam cat % scade intr o zi intreaga

| anonimg a răspuns (pentru Matei4):

Bluetooth îți va consuma cam 30% din baterie.

| Illuminati2016 a răspuns (pentru Matei4):

Nu stiu ca este si Bluetooth cu consum redus de energie