| fydo a întrebat:

De ce îmi consuma bateria asa repede la Samsung galaxy s6?

10 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incearca sa ai cat mai putine programe si aplicatii, elimina pe cele ce nu va folosesti, apoi reduce complet prin setari la TASTE SONORE la zero!

| Anonimuserr a răspuns:

Depinde cum îl folosești.
Ce faci pe el practic.
Dacă te joci e normal să se ducă repede sau dacă filmezi faci poze cu bliț.
El ține cam 3 zile la o folosire normală.
Dar o zi dacă îl folosești intens.

| Kriss96 a răspuns:

In general asa fac toate telefoanele. Intr-un an ajungi sa-l incarci zilnic. Depinde si daca ti wifi-ul deschis mult timp sau daca te joci pe el. Spune-ne de cat timp il ai si cat il folosesti pe zi (si cum il folosesti!) ca sa-ti spunem daca merita sa schimbi bateria. De descarcat toate se descarca repede.

| Celcareajuta a răspuns:

Android strikes again! laughing la o utilizare intensa eu zic sa te multumesti cu 8-10 ore autonomie...astea sunt telefoanele din ziua de astazi.

| XRoyaL a răspuns:

Poate ai prea multe aplicatii active.

| fydo explică:

Folosesc doar fb atat.îl am de 5 zile

| Anonimuserr a răspuns (pentru fydo):

Și e nou nu? Cumpărat nou sigilat? Ce aplicații mai ai pe el?

| fydo explică:

Da.nou nouț sunt în Germania de mediamarkt e luat

| fydo explică:

Îl am de 5 zile.folosesc doar pe fb muzica și atat.doar 4 ore pe zi și închid eficienta când nu îl folosesc.și nu ma joc.