| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happy, dau funda! Acum o zi, am primit raspunsuri la o intrebare (ask.fm nu ma lasa sa intru pe website, spunea ca sunt un robot, la fel si pe telefon - din cauza retelei mele de wi-fi), am aflat ca s-ar putea sa-mi fie virusata adresa IP, asa ca doua persoane au spus sa o schimb. Nu am schimbat-o, iar astazi ask-ul si-a revenit dupa jumatate de luna in care spunea ca sunt robot (cu o saptamana in urma am scanat laptop-ul cu Avast si nu a detectat niciun virus). Acum, intrebarea mea este urmatoarea: Totusi, sa-mi schimb adresa IP, sau nu?

Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Sigur cel care ti-a raspuns era un expert. Romtelecom are iP dinamic, se schimba mereu. Deci problema ta legata de ask fm nu e de aici.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu exista termenul de ''IP virusat'', nu exista asa ceva. Iar in legatura cu adresa de ip, ce provider ne net ai? La unii provideri, ip-ul este dinamic, adica se schimba mereu, iar la unii dintre ei este static, adica ramane acelasi mereu.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Ceva de genul mi-a raspuns cineva, ca as fi primit un virus legat de IP si ca ar trebui sa-l schimb. Pai, am un router de la Romtelecom happy

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Multumesc pentru raspunsuri! Chiar m-ai linistit big grin

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur cel care ti-a raspuns era un expert. Romtelecom are iP dinamic, se schimba mereu. Deci problema ta legata de ask fm nu e de aici.

| notefree a răspuns:

Ip nu poate fi virusat ca nu-i o aplicatie.ii un cod