| SNOWTIGER a întrebat:

Buna TPU dau funda am o placa de baza ASRock K7S8X si trebuie neaparat sa ii resetez biosul deoarece nu merge instalat nici un fel de windous si nici nu porneste pc-ul porneste adica pana la incarcarea windows cand se reseteaza ziceti-mi un site cu biosul placi mele de baza de unde il pot descarca

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Daca se "inteapa" la incarcarea sistemului de operare, este posibil sa fie chiar chip al placii de baza.

Daca totusi nu este chip de vina, poti sa incerci un flash la bios : http://www.asrock.com/......erview.asp
Se pare ca toate sunt in DOS, cam greu cu DOS, dar daca te chinui putin, posibil sa reusesti.

1 răspuns:
| gogυ a răspuns:

Cand pornesti calculatorul apesi tasta f2 de mai multe ori si intri in bios. Mergi cu satetiile de la tastatura la ultima coloana si trebuie sa ai pe acolo "load setup defaults" il dai yes si exit.