| LQ4DnyS a întrebat:

Am o placa de baza msi 970A-G43 si un amd phenom 2 550BE. L-am luat de la cineva care l-a deblocat in 3 coruri si asa l-a folosit. In teorie ar trebui doar sa activez functia "unlock cpu core", sa salvez si sa repornesc si el sa porneasca cu toate corurile, dupa care din bios sa il gasesc pe cel cu problema si sa il dezactivez. Problema la mine este ca atunci cand activez optiunea "unlock cpu core" si dau save and reboot pc-ul se stinge, reporneste dupa care nu mai face nimic. Nici nu pot intra in bios(black-screen infinit). Trebuie sa resetez biosul printr-un scurt la cei doi pini de resetare. Dupa ce se reseteaza porneste fara probleme dar cu setarile default adica fara celalate coruri activate. Aveti vreo idee cum pot rezolva problema? Eu am citit manualul placii de baza si am facut tot ce spune acolo. Dar acelasi rezultat. Va multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca-i defectiune, ori a procesorului, ori a placii de baza.