| nonameih0000 a întrebat:

De cand am avut o problema la PC si l-am dus la reparat nu imi merge sunetul. Boxele sunt conectate bine la unitate, dar nu se aude nimic. In dreapta jos nu exista acea boxa mica de unde sa reglez volumul, iar la START la CONTROL PANEL la Sound and Audio Devices Totul este impietrit. Va rog daca stiti vreo solutie raspundeti-mi dar implicit ca sa inteleg ceva. Dau FUNDA raspunsului care imi rezolva problema!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Solutie pentru ce windows? Detalii?

NU MAI MERGE SUNETUL IN WINDOWS - Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter (ca alternativa - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services) si acolo din lista alege "Windows Audio". Porneste acest serviciu si sunetul o sa porneasca si el. Bafta!

| AneeM a răspuns:

Este posibil ca placa de sunet sa fie stricata.