| BogdanCMX a întrebat:

Salut, am si eu o mica/mare problema la calculator!
Am reinstalat windous-ul am instalat driverul pentru sunet si anume RealTek HD Audio Manager!
Problema este urmatoarea : in panoul de control la RealTek daca testez boxele se aude, in rest nu se aude nici un alt sunet! interesant si ciudat si nu inteleg de ce. in Control Panel la Sounds and Audio Devices imi apare " No audio device " si nu pot selecta nimic acolo... nu am mai avut problema asta pana acum si sincer nu o pot rezolva singur! as fi recunoscator daca ma poate ajuta cineva, merci!

6 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

In primul rand incearca un restart dupa fiecare driver instalat
2 incearca si cu alt driver de la realtek. foloseste astra32 sa il vezi cum trebuie

| adriangabor92 a răspuns:

Baga cablurile de la boxe in spate la unitate

| Ancestralsoul a răspuns:

Dsaca ai placa video ati vezi ca iti trebuie un patch fix, atfel face figuri. Daca nu ai ati atunci dezinstaleaza driverul si instaleaza-l manual din device manager.Succes.

| zerozero a răspuns:

Ai dat restart?

| Robertva a răspuns:

Incearca sa reinstalezi placa adio (asa a avut si un prieten si i-am spus acelasi lucru). Daca merge funda?

| BogdanCMX explică:

Am rezolvato! Merci celor care au incercat sa ajute! Bafta.