| Cristina_Stefan_1980 a întrebat:

De cateva zile,orice poza as descarca de pe net,printuri, sau orice poza am pe desktop nu o pot deschide.
Am incercat sa le mut pe toate in foldere si imi apare la fel.
Imaginea e neagra si mi se deschide o iconita in care scrie ca fisierul respectiv nu poate fii deschis.
Ce pot face?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Tragei bo scanare cu malwarebites este posibil sa fie virusat pc

| GabiLeonte2 a răspuns:

Daca imaginea de desktop e neagra inseamna ca windowsul (expirat) trebuie activat eu zic sa il reinstalezi da sa instalezi unul activat

| Cristina_Stefan_1980 explică (pentru GabiLeonte2):

Imaginea. unde ar trebui sa fie fotografia, nu imaginea de desktop. Deci. nu stiu sa iti explic prea bine. Am bagat cateva poze din telefon si nu le pot deschide pe desktop. Am mai avut o problema inainte dar nu tin minte cum am facut. Pozele le pot posta pe orice retea de socializare da' nu pot sa le deschid. Doar la poze se intampla asta.

| GabiLeonte2 a răspuns (pentru Cristina_Stefan_1980):

Ba da imagine de desktop ce culoare are?

| Cristina_Stefan_1980 explică (pentru GabiLeonte2):

Imaginea de desktop e normala.Are culoarea normala si nu se vad pixeli sau alte chestii. E clara, calculatorul functioneaza la aceeasi viteza ca pana acum doar ca am problema asta cu pozele