| MeridaOcean a întrebat:

De ce atunci cand dau pe,,Google",Facebook sau orice retea de socializare (la telefon ma refer) nu ma lasa si imi apare,,service unavailable"(Am Samsung gt-s5230, si am 15 mb de trafic internet, sunt pe cartela, si sunt pe Vodafone). cine ma poate ajuta, funda!

Răspuns Câştigător
| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Buna.Acceseaza http://www.google.ro/......http?/url jCNFi5jtWZDXULd5B4jotzbEVwOBP2A&cad=rja pui numarul tau, vei primi un sms cu codul corect, il scrii si vei primi un sms si selectezi,, install'dupa aia vei putea beneficia de internet

2 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Telefonul acesta are Wirelles, adică se poate conecta la Internet doar acolo unde există acoperire wirelles.Deci afară sau undeva nu există aşa ceva nu te poţi conecta. Uite, să te lămureşti cu Wi-fi ăsta:
Wi-Fi este o tehnologie radio folosită deseori la implementarea rețelelor locale de calculatoare de tip rețea locală fără fir (Wireless Local Area Network, WLAN). Un WLAN este un sistem de comunicații implementat ca extensie la, sau ca alternativă pentru o rețea locală (LAN) cablată, într-o clădire sau campus, combinând conectivitatea la viteză mare cu mobilitatea utilizatorilor, într-o configurație mult simplificată. Avantajele evidente, cum ar fi mobilitatea, flexibilitatea, simplitatea în instalare, costurile de întreținere reduse și scalabilitatea, au impus Wi-Fi și WLAN ca o soluție tot mai mult utilizată.

| iubitic a răspuns:

Daca ai 15 mb trafic si nu merge, inseamna ca nu ai setarile necesare, pe telefon, pentru a accesa internetul.Contacteaza relatii cu clientii, la *222 si cere setarile pentru modelul tau de telefon.