| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

Buna TPU.de ce mi se blocheaza mouseul? i-am dat 2 restarturi la pc si tot nu mergea, apoi l-am inchis, l-am deschis si nu mergea. apoi i-am scos mufa de la unitate, am bagat-o la loc si apoi mergea.de ce oare?
va multumesc.

5 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Probabil ti se blocheaza tot calculatorul,nu doar mouse-ul.Mi se intampla si mie, se numeste "inghetarea ecranului", la mine s-a remediat prin intoarcerea unitatii cu susul in jos.Dar poate fi si de la aplicatii prea solicitante pentru PC.De exemplu niste setari gresite ale antivirusului pot bloca PC-ul, daca ai antivirusul cu setari prea high(nu ma refer doar la detectia heuristica) ar putea fi asta o cauza.

| xt9000 a răspuns:

Sia atins si mausul varsta si nu mai merge.cumpara unu nou. daca nici acela nu merge inseamna ca e slotu din calculator pentru maus.atunci ia-ti unu cu mufa usb 2.0. funda?

| spinosul a răspuns:

Se poate sa ai cv probleme cu mufa unitatii sau cu USB mouseului...inceraca totusi sa-ti iei alt mouse

| FyzFyre a răspuns:

Phai simplu...era scoasa mufa putin si nu mai facea contact cand ai bagat-o iar a mers happy simplu funda?

| IriIsht a răspuns:

Cumpara unul nou si o sa vezi ca merge.Asa mi s-a intamplat si miewinking. Funda? big grin