| Iluzz a întrebat:

De ce nu imi dectecteaza pc-ul camera web cand folosesc un ~prelungitor USB~ ..are 5 m... ..si nu o dectecteaza. beculetul de la camera web ..se aprinde slab. e ceva ca si cum nu are destui V!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- E normal sa nu functioneze. Distanta maxima e de 5 m. Deci esti la limita.
- Pentru a transmite semnal USB la distanta mai mare iti trebuie port USB cu alimentare separata. Ceva de genu:
http://www.pcgarage.ro/hub-uri-usb/hama/usb-hub-78495/
(poti cauta si alte modele, dar trebuie sa fie cu ALIMENTARE SEPARATA, pentru ca de regula ele se alimenteaza tot din USB-ul PC).

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Ori nu face contact perfect ori nu este compatibil USB-ul Sunt versiuni diferite USB 1.0, 1.1, 2.0, 3.0