| OanaRamona a întrebat:

de ceva timp laptopul meu a inceput sa se miste foarte greu si se incalzeste foarte rau.Acum vreo 2 saptamani a iesit din tot ce aveam deschis s-a inchis, a repornit si a tinut-o tot asa vreo 10 minute.Nu stiu daca am virusi sau ceva sau trebuie doar curatat. Poate sa imi recomande cineva un service in Craiova sau in Bucuresti unde sa il duc?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand ai curatat laptopul ultima data si cand i-a fost schimbata pasta de pe procesor? vezi aici este cheia raspunsului.
Nu il mai folosi pana nu mergi cu el la service pentru curatare si schimbarea pastei de pe procesor, la tine pasta s-a evaporat sa-i zic asa a devenit o simpla pelicula uscata si procesorul sta sa se arda!
O operatie de asta costa in jur de 100 de lei curatare+inlocuire pasta!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Simpatic):

Să nu uităm de cooler care joacă un rol foarte important

| Simpatic a răspuns (pentru Alexuţ02):

Da

| CdeMetal a răspuns:

Am patit si eu chestia asta cu primul laptop, s-a rezolvat cu o curatare

| Curcubeulrosu a răspuns:

Til pot curata eu daca doresti (contra cost). Eu locuiesc in Craiova si ma ocup cu asa ceva. Simtomele pe care le descri par a fi din cauza supra incalziri a unei piese (de genul placa video sau procesorul) si asta se poate repara/curata intr-o zi.

| OanaRamona explică (pentru Curcubeulrosu):

Buna,ai putea weekwndul asta? Eu sunt in Craiova sambata si plec duminica seara. Unde lucrezi si cam cat m-ar costa?

| Curcubeulrosu a răspuns (pentru OanaRamona):

Îmi pare rău că m-am luat cu altele şi nu am răspuns la timp că ţil făceam.