| dariusel a întrebat:

De ceva vreme mi-se reseteaza pc! Problema este de la un condensator care s-a rupt...iar eu l-am rupt de tot! Pot pornii pc pot umbla pe el cam 15 minute! Si se reseteaza si tot asa si are momente cand nu mai face deloc asa si merge normal! As vrea sa stiu daca il las cateva zile asa se poate strica placa de baza de tot?

Răspuns Câştigător
| Johndoe2023 a răspuns:

De ce nu il schimbi. un condensator costa in jur de 50 bani.
desigur ca se poate strica placa de baza cu totul

| dariusel explică (pentru Johndoe2023):

Nu il schimb pentru ca acuma momentan nu am de unde sa-l cumparwinking 1 :*

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mergi la un atelier it cu piesa ce ai rupt sa o substituie cu una identica... daca vrei sa ai calculator in viitorul apropiat. si incearca sa nu mai smulgi piese de pe placa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Condensatorii protejeaza alte piese mai importante.Nu e bine sa-l folosesti asa.Trebuie inlocuit, inainte de a se,, parli,, ceva mai scump.