| Kizostrepup a întrebat:

De curand am cumpart un Router Netis 150Mbps WF2412. Am incercat sa il instalez. Am reusit numai ca la telefon nu imi gaseste adresa IP. O cauta si nu o gaseste. Dar la calculator merge excelent internetul. Cand am intrat pe browser si am incercat sa scriu 192.168.1.1 nu imi mai mergea. Imi tot scrie,, Pagina inactiva" si nu mai stiu ce sa ii mai fac! Am incercat totul...
P.S. Nu sunt o informaticiana deci nu cunosc termeni de specialitate.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Deci nu iti merge wifi-ul ai incercat cu telefonul.
Incearca si cu alt device conectandu-te la wifi. Poate sa fie telefonul de vina daca e de vina dai o resetare generala, Daca nu merge nici cum wifi-ul iti recomand sa configurezi din nou routerul. Sigur o sa functioneze daca nu e defect. Bafta

| Kizostrepup explică (pentru FlorinCiokan):

Mersi! si Da, am incercat de pe alte dispozitive... aceeasi problema. Am incercat si sa dau resetare generala dar nu merge happy. Si fiindca nu pot sa accesez interfata, nu il pot reseta.
Nu stiu daca exista posibilitatea sa fie el defect... l-am luat dint-un magazin special si e nou-nouţ.
Exista posibilitatea ca sa fie prea vechi calculatorul?

1 răspuns: