| LoCkEd02 a întrebat:

De curand mi-am mai cumparat la PC-ul meu inca 2 GB RAM DDR2 cu 667 mhz. Acuma am in total 4 GB RAM. Cand dau la proprietati in my computer imi zice ca am 4 gb ram si 3, 5 usable. Mentionez ca folosesc win 7 pe 32 biti. Dau funda va rog.

Răspuns Câştigător
| Karbox a răspuns:

Trebuie sa ai windows 7 pentru 64 biti pentru a citi toata memoria ram. Dar mai bine lasa asa. E destul si 3. 5 GB

Pe windows cu 64 biti unele programe sau aplicatii nu pot functiona.

Sunt programe pentru 32 biti(win care ai tu acum) si programe pentru 64 biti.

Sper sa nu gresesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este ceva normal, doar sistemul de operare pe 64 biti foloseste intreaga capacitate. Numai bine!

| 0rlando a răspuns:

Windows pe 32 de biți nu îți afișează memoria în totalitate, dar stai liniștit că oricum se folosește de ea.
Poți opta pentru 64 de biți, dar nu o să meargă mai bine, ba din contră, toate aplicațiile pe 64 de biți au nevoie de aproape dublul resurselor față de cele pe 32 de biți.

| Niiiicu a răspuns:

Salut, e posibil ca acei 500mb sa i foloseasca doar windowsul si de aceea sa nu iti arate...succes