| Lucian_Olteanu_2003 a întrebat:

Buna TPU.
De la un timp am netul foarte slab, folosesc net de la telekom prin router fix si am routerul acela cu beculete albe, nu acela cu beculete verzi. Este vreo diferenta intre ele? In jocuri pe pc am ping 150+.Ce sa fac? Netul de la digi este mai ok?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Muta-te la Digi si uiti de asemenea probleme.

| anonimg a răspuns:

Marc si modelul unui router se gasete pe spatele fiecarui router.
Pune aici marca si modelul fiecarui router. Si noi iti vom spune care este mai bun.

Dar cum a zis Bula, cel mai bun este internetul de la digi. Ai fibra optica si merge struna chiar si la cel mai mic abonament.
https://www.digiromania.ro/servicii/internet
Nu stiu daca mai au oferta, dar primele 4 luni platesti pe jumatate; iar abonamentul este pe minim doi ani.

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru anonimg):

Am router zte spped port entry 2i

| anonimg a răspuns (pentru Lucian_Olteanu_2003):

Din ce am vazut pe internet este slab acest router si probabil si internetul.
https://www.conrad.com/......ps-1378408

Vezi daca digi poate sa iti bage internet acolo unde stai, si muta-te de urgenta pe digi.
Asta este viteza mea la rds cu cel mai mic abonament: https://uploadimage.ro/8SxC/test_viteza_rds.jpg
https://www.digiromania.ro/asistenta/servicii-aplicatii/speedtest
Cei de la rds iti vor da router wireless gratuit.

| Ana144 a răspuns:

Salut! Nu stiu la ce router te referi, nu am net de la telekom, eu am net de la digi cu un router Huawei si am ping in jocuri de 9-10, consider ca netul de la digi e unul bun

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru Ana144):

Salut am un router speed port Entry 2i ZTE

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru Ana144):

Sal am router speed port enty 2i ZTE

| Ana144 a răspuns (pentru Lucian_Olteanu_2003):

Ah am inteles, router ul nu este unul uimitor dupa parerea mea. Oricum ar trebui sa te muti pe digi

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru Ana144):

Pai si la digi ar trebui sa iau oferta de 1000 fiber link dar imi ofera modem la abonament sau?