| Vlad_Bogdan_1996 a întrebat:

Deci am un abonament la Orange de internet de 10 euro lunar. Peste 2 luni se termina ca l-am avut la 2 ani. Deci vreau sa-mi iau un Samsung galaxy s 4 16 gb la abonament, stie cineva daca mi se va face o reducere la abonamentul carel fac. si daca imi puteti spune care ar fi cel mai ok abonament ca pret sau daca in alta retea e mai profitabil ex Vodafone etc.Multumesc dau funda pentru raspunsul cel mai interesant. Chestia e sa fie cat mai profitabil si mai ieftin posibil.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Reducere la abonament iti fac, dar creste pretulu telefonului luat la abonament. Nu stiu cat costa cu abonament de 10 euro pe o perioada de 2 ani telefonul ca nu il au pe siteul lor ( Vodafone). Parerea mea e mai benefic sa il iei cu renuire de abonament, te mai scutesc de 100 de lei, in general, dar sunt niste conditii, pretul telefonul scade cum creste pretul abonamentului, perioada lui adica de 1 an sau de 2 ani creste sau sacde pretul telefonului. Inainte de a cumpara, cauta-l si pe siteuri la eMAG, de exemplu, vezi pretul, cauta-l si la Vodafone in magazin, intreaba la Orange cam tot ce ai intrebat tu pe acest site, ei stiu cum ai abonamentul, ce facilitati ai, ce poate sa mai scada ca sa iti iei telefonul, etc.

| Green66 a răspuns:

Dacă ai cont pe site(Orange ) intri și vezi ce preț ai la prelungirea contractului, folosind punctele TY și eventual cu schimbare de abomament.
Probabil pentru portare în altă rețea vei avea oferte mai avantajoase, nu poate să-ți zică nimeni ce anume, trebuie să vorbești cu un consultant al firmei respective.